"Občan, občan, vystrč rožky, dám ti čipok pod ..."

Autor: Peter Homza | 29.5.2013 o 12:25 | (upravené 30.5.2013 o 9:44) Karma článku: 9,27 | Prečítané:  1234x

Konzervatívcom, a všetkým "nemoderným" pomaly, ale isto "odzváňa". Globalna politika je v plnom prúde a bije na poplach. Každý kto chce v súčasnosti efektívne nakupovať, predávať, pracovať, cestovať, a hlavne žiť v bezpečí musí mať pri sebe vždy svoj číp - "chlieb náš každodenný"...

 

Čipová a PIN-ová sezóna už beží vo svete niekoľko rokov. Čipy dnes nájdeme v občianskych preukazoch, biometrických pasoch, platobných, zdravotných, legitimačných kartách, električenkách, vodičských preukazoch, a v rôznych iných kartách, ktoré bežne používame. Informácie o tom, čo, kde, za čo, prečo, za koľko  sa "poctivo archivujú a odkladajú na bezpečné miesto", či už do národného elektronického systému, centrálneho európskeho systému, či iného systému zavedného na tento účel. Možno si to ani neuvedomujeme, ale zvykáme si platiť tým najväčším mýtom - našim súkromím...

A tak sa od mestských kamerových systémov, kontrolovania e-mailov, pošty, odpočúvania telefónov, presúvame k "poslednej fáze" našho pohodlia a bezpečnosti - k čipovaniu svojho vlastného života...

O tom, že čipovanie už nie je ako to radi mnohí nazývajú "konšpiračný blábol", ale realita svedčí aj zopár nasledujúcich informácii:

  • Do konca septembra 2013 musia byť, podľa zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti, všetky psy, mačky a fretky držané na území Slovenska povinne označené čipom. Majiteľovi inak hrozí pokuta do výšky 370 eur. (http://www.psisvet.sk/index.php/o-psoch/starostlivost/525-cipovanie-psov-je-na-slovensku-povinne)
  • V Texase sa v Novembri 2012 vzbúrili niektorí zo študentov, ktorí odmietli dať si zaviesť mikročip do identifikačnej dokumentácie (identifikačná karta) a následne za to boli „potrestaní“ - šikanovaní a vylúčení zo školy. (http://www.hlavnespravy.sk/skandal-v-usa-zacinaju-trestat-tych-ktori-odmietli-mikrocip/46740/)
  • Veľká Británia pred časom schválila lieky na predpis obsahujúce mikročipy RFID. Podobný krok urobil aj Americký úrad pro kontrolu potravin a liečiv, ktorý schválil podobné lieky s mikročipmi pre použitie v Spojených štátoch (http://dolezite.sk/USA_SCHVALILY_POLYKACI_PILULKY_S_MIKROCIPEM_RFID_62.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook)
  • Aj Slovenská republika pristupuje otvorene k otázke elektronického čipovania. 17. mája 2013 poslanci NRSR schválili návrh zákona o Národnom zdravotníckom informačnom systéme (NZIS) z dielne ministerstva zdravotníctva. Poistenci zdravotných poisťovní by tak mali do konca roku 2015 dostať preukaz s elektronickým čipom, čo má umožniť elektronickú identifikáciu občana (http://www.hlavnespravy.sk/nr-sr-poslanci-schvalili-zakon-potrebny-k-elektronizacii-zdravotnictva/100067/)
  • RFID náramky si môžete dnes už aj u nás pohodlne objednať cez internet (http://www.idsys.sk/identifikacne-naramky/cipove-rfid-naramky/bezkontaktny-cip-tag/rfid-tag-s418254658/?gclid=CN-Nj9e6uLcCFYJf3godwwcAhQ)
  • Samotné čipovanie ľudí podporuje aj Americký prezident Barack Obama vo svojej pripravovanej reforme zdravotníctva, ale aj iných oblastiach.
K čipovaniu sa vyjadrili aj niektoré zahraničné, či domáce média:

Začína sa celosvetová Truman Show  ?


Zástancovia čipovania veria, že je to dobrý krok hlavne k zjednodušeniu života a bezpečnosti seba, alebo svojich blízkych. Avšak treba si uvedomiť, že peňažná hotovosť je dnes poslednou možnosťou ako zaistiť svoj anonymný obchod. Aj bezpečnosť ma viacero stránok. Zatiaľ čo čip môže odhaliť páchateľa pri trestnej činnosti, kto ochráni nás pred vojnovými zločinmi, genocídou, chudobou... ? Všetci dobre vieme, že najväčšie zločiny na ľuďoch nezosnovali žiadny potetovaní chlapíci, či talibánci s metrovými bradami, ale "ľudia pri moci sediaci na zlatých trónoch". Oni síce diktujú tempo tohto sveta, ale my môžeme určiť jeho smer. Záleží na každom z nás, či si v budúcnosti nechá vpichnúť čip pod kožu, ktorý bude mať obrazne povedané 1000 a jednu výhodu (za cenu jednej nevýhody). Zatiaľ čo nás bude chrániť umelá bezpečnosť, môžeme prísť o to najdôležitejšie - svoju slobodu...


 


 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.

DOMOV

Kauza Plavčan: O čo ide v najväčšom škandále leta?

Najdôležitejšie otázky a odpovede o kauze eurofondov.


Už ste čítali?