Francúzsko odpusť politkom, žiaľ (ne)vedeli čo činili...

Autor: Peter Homza | 14.11.2015 o 14:09 | (upravené 14.11.2015 o 15:46) Karma článku: 11,17 | Prečítané:  1816x

Dnes ráno nás poväčšinu z nás prebudili informácie o teroristických útokoch, ktoré sa odohrali v Paríži. Chcem aj prostredníctvom tohto blogu vyjadriť sústrasť všetkým pozostalým k tejto tragickej udalosti a hlboké pohoršenie z...

Vážení politici podporujúci migračnú politiku,

Vážení členovia mimovládnych organizácií, ktorí pripravujete záchranné balíčky, 

Vážení novinári, ktorí píšete všetko, čo vám nadiktujú,

Vážení zamestnanci mienkotvorných médií, ktorí vedomete klamete svoj národ

....chcem sa Vás niečo opýtať. Na otázky si sami odpovedzte vo svojom vnútri.

Ako sa vám zaspáva ?

Rozmýľate nad dôsledkami sovjich činov ?

Čo ste ochotní urobiť pre moc, slávu, prestíž, vplyv, peniaze ?

Akú hodnotu má pre vás život cudzieho človeka ?

Kam ste až schopný zájsť, aby ste uspokojili svoje túžby ?

 

"Pravda sa dá potláčať, no nikdy sa nedá zničiť"

     Krajiny, organizácie, skupiny, zopár tých vládnucich strán, ako aj predstaviteľov politiky, ktorí poukazovali na značné riziko priíchodu migrantov na územie Európy ste označili nemilosrdne za xenofóbov, extrémistov, aktivistov a pod.. Každý, kto prejavil svoju nespokojnosť a obavy o svoj život, o život svojej rodiny o slobodu národa z príchodu takéhoto značného množstva rôznych ľudí rôznych kultúr bol nemilosrdne spoločnosťou cez médiá odvrhnutý a označený za antisolidárneho a egoistického človeka.

"Kto ovláda médiá, ovláda celý svet"

     Niekoľko týždňov pred tým sme boli svedkami, že takmer všetky médiá ste sa nás snažili masírovať srdcervúcimi reportážami, reláciami, obrázkami o ťažkom osude utečencov a migrantov, ktorým nakoniec Európa poskytla prístrešie a útočisko. V každej relácii nechýbali podprahové hračky, ako napríklad malé sýrske deti, ktoré nesú na rukách svoji vystrašení rodičia, rôzne prológy a výpovede utečencov o ich ťažkom živote v rodnej krajine atď. Aj takýmto spôsobom ste manipulovali verejnou mienkou. Cielné, programované podprahové manipulácie sa stali pre mnoho médií chlebíkom každodenným. To už nebolo o tom, aby si každý urobil o danej problematike svoj vlastný názor a vyjadril sa, ale bol tvrdo presadzovaný fakt, že migračná politika a prisťahovalectvo je vlastne pre naše dobro. Málo kto sa odvážil pripustiť fakt, že západná demokracia implementovaná do všetkých týchto zničených krajín je príčinou celej tejto migračnej krízy. Bolo nám diktované, že Slovensko, ako aj ostatné krajiny Európskej únie musíme byť solidárni, tolerantní, a že utečenci sú vlastne našou záchranou. Práve oni by nám mali pomôcť vyriešiť obrovskú nezamestnanosť, ktorej dnes Európa čelí, pomôcť naštartovať ekonomiku a zároveň nás ako spoločenstvo národov zomknúť vo vyššie dobro.

"Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa nerozbije"

    Bohužiaľ, dôsledky presadených rozhodnutí na seba nenechali dlho čakať. Včerajšie teroristické útoky sú možno začiatkom konca Európy akú poznáme. Niektorí prirovnávajú tieto udalosti s udalosťami z roku 2001. Asi som len ďalší xenofób a extrémista, pretože si myslím, že sýrčania patria do Sýrie. iráčania do Iraku, a pakistanci do Pakistanu. Odlišné zvyky, odlišné tradície, odlišné náboženstvo, odlišná mentalita, odlišná história sá nedajú oklamať. Jedná vec je solidarita, ale druhá vec sú kultúrne a osobnostné odlišnosti, ktoré nás ako ľudí oddeľujú. Ako sme sa mohli už v mnohých prípadoch presvedčiť, multikulturalizmus nefunguje, ako si to niektorí predstavovali. Žiaľ, nie je možné dať do jednej klietky - Tigra, medveďa a zajaca.

Riešenia migračnej krízy existujú. Problém treba riešiť od koreňov. No v tomto prípade, to nie každému vyhovuje, pretože by to nemuselo priniesť zisk...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.

DOMOV

Kauza Plavčan: O čo ide v najväčšom škandále leta?

Najdôležitejšie otázky a odpovede o kauze eurofondov.


Už ste čítali?